salutari de la Tulcea

In jos

salutari de la Tulcea

Mesaj Scris de odoctee la data de Sam Ian 25, 2014 8:42 am

Va salut domnilor, de la Tulcea, adrian pelmus, va ures tuturor un 2014 cat mai reusit pe toate planurile si sa vina cu marea captura!
pe aceasta cale va anunt ca editia 2014 a Cupei Dobrogene la Crap este "on line"  Very Happy 
va astept cu drag

cu respect, adrian

odoctee
incepator
incepator

Varsta : 38
Data de inscriere : 25/01/2014

Sus In jos

Re: salutari de la Tulcea

Mesaj Scris de danstel la data de Mar Ian 28, 2014 1:53 pm

Bine ai venit pe forumul Valuri de crap!

danstel
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 52
Localizare : Galati, 0745314653
Data de inscriere : 20/04/2012

Sus In jos

LA CAT MAI MULTE CONCURSURI ! ( cu limita de nada )

Mesaj Scris de razvan negru la data de Mier Ian 29, 2014 7:06 pm

:Dmultumim pentru invitatie !
am avea si noi o sugestie in vederea stabilirii regulamentului de participare , si anume daca exista vreo solutie in a se impune o anumita cantitate de nada , exprimata in kg , pentru ca toate echipele sau cluburile de pescuit ce doresc sa participe sa stie exact daca isi poate permite sa se prezinte la concurs sau nu , astfel incat sansele sa fie egale din punct de vedere al nadei.
din experienta precedenta am concluzionat ca , cantitatea de nada conteaza foarte mult , si nu poti face fata unor concurenti care dispun de cantitati inepuizabile de nada  , avand remorca de boilles-uri langa stand .
un 2014 cat mai bun !
                                              FIR INTINS !

razvan negru
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 36
Localizare : GALATI
Data de inscriere : 16/04/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de odoctee la data de Joi Ian 30, 2014 10:47 am

Am incercat sa postez linl-ul competitiei, insa nu mi-a permis site-ul (membru nou), anul acesta competitia se desfasoara in regim best 10, concurs pe calitate puncteaza cei mai mari 10 pesti.

cu respect, adrian

odoctee
incepator
incepator

Sus In jos

Mesaj Scris de razvan negru la data de Joi Ian 30, 2014 7:12 pm

totusi .............
va fi impusa o anumita cantitate de nada pentru nadire si carlig ..................da sau nu ?

razvan negru
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Sus In jos

Mesaj Scris de razvan negru la data de Joi Ian 30, 2014 7:13 pm

cu stima !

razvan negru
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Sus In jos

Mesaj Scris de odoctee la data de Joi Ian 30, 2014 9:30 pm

nu stiu ce intelegeti prin cantitate impusa pentru nadire si mai ales pentru carlig...
tot ce va pot spune este ca nu vom face politie la poarta administratiei, cantitatile exagerate le vom limita insa (peste 100 kg sa zicem) totusi sa ai 100 kg de bile la tine in conditiile in care cu o saptamana inainte este prima etapa de CN iar peste inca doua vine etapa a doua, inseamna ca  nu te doare buzunarul  Very Happy 
ps - 20 kg de bile premium fac, cat 50 kg medium, noi personal mizam pe acest aspect ca si echipa + la inceputul lunii ianuarie administratia a facut o populare de crap numai cu dulapi intre 18 si 34 kg!

odoctee
incepator
incepator

Sus In jos

Mesaj Scris de razvan negru la data de Joi Ian 30, 2014 9:41 pm

sefu ................domnul cristocea...................vecinul de stand din dreapta noastra................. avea ...............fara exagerare ...o remorca plina cu saci de boilles

nu e treba mea sa ma uit in tolba altuia,,,,,,,,,,,,,,,,,dar cu o cantitate de nada egala pentru fiecare echipa cred ar fi corect din punct de vedere competitional !
e un punct de vedere................nu trebuie sa supere pe cineva .....

ar fi o mare bucurie sa putem participa la concursul din 2014 !

succes !

razvan negru
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Sus In jos

Mesaj Scris de odoctee la data de Joi Ian 30, 2014 10:37 pm

raspund punctiform si apoi ma retrag, eu am postat initial doar cu scopul de a va face cunoscut  concursul din 2014 (care apropo se gaseste pe crap.ro / forum sectiunea concursuri, deci:
1. fiecare vine cu ce si cat il tine buzunarul, in conditiile in care green lake a castigat cu 70 kg (aproximativ, nu bag mana in foc de exactitate) IAR LOCUL 2 A AVUT 40 KG DE BILE, intr-adevar domnul Carstocea a avut la indemana o cantitate impresionanta de nada insa ... s-a vazut efectul
2. colegii dvs, au stat in dreapta mea, au dat doar cu mhlm si plastice la carlig(cel putin asa am vazut eu), le sunau alarmele mai rau sirena au avut pesti in continuu, insa media lor era mica, credeti ca limitand cantitatea la 50 kg, sa zicem, vor face fata cu cele 50 kg de amestec nadire impotriva a 50 kg bile?
3. nu s-a suparat nimeni, mi-a facut placere sa dialogam, sper sa ne revedem sanatosi in vara, daca va mai intereseaza participarea.
pentru orice detalii etc - 0723.533.591 adrian
o noapte cat mai placuta va doresc

odoctee
incepator
incepator

Sus In jos

Mesaj Scris de razvan negru la data de Vin Ian 31, 2014 9:25 am

poate reusim si in 2014 o participare..................
cu stima !

razvan negru
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Sus In jos

Mesaj Scris de Donose Octavian la data de Vin Ian 31, 2014 3:25 pm

Buna ziua.
Multumesc D-lui Adrian pentru urarile transmise si invitatia facuta. Daca posibilitatile financiare ne vor permite ne va face placere sa participam la competitia organizata anul acesta.
Pentru a ne putea revansa la invitatia facuta va informam ca in perioada 23-26.04.2014 ne-am propus sa organizam un concurs de pescuit la crap la care ne-ar face placere sa participati. Speram ca cheltuielile legate de organizare sa fie cat mai mici astfel incat sa fie accesibil si celor care nu sunt afiliati unei asociatii sau club de pescuit. Tinand cont ca judetele in care ne desfasuram activitatea sunt riverane si vecine totoodata colaborarea nu poate fi decat benefica.
Ne bucuram ca am reusit sa participam la competitia organizata de Dvs. anul trecut si consider ca prin ea am realizat o punte de legatura, iar Dunarea nu constitue decat un obstacol natural in calea unei eventuale colaborari care ne uneste totusi prin faptul ca toti am baut apa din ea si beneficiem inca de frumusetile pe care ni le ofera.
Va uram un plin de realizari din toate punctele de vedere.
Fir intins.
Cu stima.
Octavian Donose

Donose Octavian
PRESEDINTE
PRESEDINTE

Varsta : 57
Data de inscriere : 21/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de odoctee la data de Dum Feb 02, 2014 10:36 pm

Va salut domnule Octavian, imi pare bine sa ne "auzim" in 2014, sper sa aveti un an cat mai bun si plin de evenimente pozitive in plan personal si profesional.
Astept detalii legate de competitia organizata de dvs in 2014, sper sa raspundem prezent, ori eu cu echipa ori prietenii mei.
Va astept cu drag in vara, acum stiti despre ce este vorba si cum puteti aborda competitia.
Cat despre Dunare, acum chiar este un obstacol nu numai intre judetele noastre ci pentru toata tara! Bucurosi le-om duce toate ... si sa vina o data primavara sa ne udam firele!
cu respect, salutari cu bine, adrian.

odoctee
incepator
incepator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus